PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298364}

Królowie nocy

We Own the Night
7,0 31 859
ocen
7,0 10 1 31859
7,0 8
ocen krytyków
Królowie nocy
powrót do forum filmu Królowie nocy

Po takim początku aż chciało się oglądać dalej film. Ogólnie bez rewelacji ale za klimat,
pierwszą scenę daję 9!

ocenił(a) film na 8
mushys27

heh dokladnie:)

mushys27

Bo ja wiem, nie ma się czym zachwycać, trochę się po dotykali przy kawałku dobrej muzyki i tyle.

mushys27

Wyborna scena. Podejrzewam, że może się stać kultową (o ile już nie jest).

ocenił(a) film na 5
La_Pier

Z podkładem Blondie wiele scen dobrze by wyglądało .

Kamileki

Ale nie w każdej scenie gra Mendes ;)

Nasz stary dobry znajomy, Kubrick, jest mistrzem w użyciu piosenek w filmie. "Mechaniczna pomarańcza", "Full Metal Jacket", "Lśnienie". Dziś gdy reżyserzy nie wiedzą jak sobie poradzić z emocjami bohatera w filmie, to od razu wrzucają masę piosenek, a nie o to chodzi. Wszystko musi być wyważone i odpowiednio dopasowane do sceny. Kubrick doskonale o tym wiedział.

ocenił(a) film na 5
La_Pier

To fakt, że nie w każdej będzie tak gorąca kobieta:) Aż dziwię się, że ten motyw muzyczny nie jest rozchwytywany w filmach - pasowałby czasami idealnie. Choćby w Boogie Nights Anderson mógł użyć w jakiejś scenie bo poruszał ten wspaniały okres czasu przełomu lat 70/80.
Dla mnie Kubrick osiągnął apogeum swoich możliwości w temacie - "synchronizacja muzyki i obrazu" w Mechanicznej Pomarańczy. Ma się wrażenie, że obrazy były tworzone pod Symfonie Ludwiga czy elektroniczne kawałki no właśnie - wtedy jeszcze mężczyzny (w Lśnieniu już była to kobieta), który w niedługim czasie po filmie zmienił płeć i do dziś egzystuje jako Wendy Carlos :)

http://www.stopklatka.pl/artykuly/artykul.asp?wi=56123 - nie czytałem jeszcze bo niedawno się dopiero natknąłem, ale z tego co patrzyłem dobry artykuł :)

Kamileki

Nie czytałem, dzięki :)

ocenił(a) film na 8
mushys27

Popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones